2. 12. 2011

Jak mezi nás

Jak se přidat ke skautům?
Přihlásit se do skautského oddílu může každý od 5 let. Je to snadné. Můžete si domluvit návštěvu a podívat se i s nováčkem, jak probíhá program, a vyzkoušet si nezávazně program třeba i několik schůzek po sobě.
Přihlášení:
Členem oddílu se dítě stává po odevzdání vyplněné přihlášky a uhrazení ročního členského příspěvku. Přihlášku není třeba vyplnit hned na první schůzce, děti mají možnost se v oddíle rozkoukat a zkusit si program. Při všech aktivitách s oddílem je dítě automaticky pojištěno.

Rozsah schůzek, výletů
Program probíhá každý týden v klubovně i venku, kde děti hrají různé hry, vyrábějí nebo zkouší nové zajímavé věci a spolu tu zažívají spoustu legrace.Přibližně jedenkrát za měsíc vyrážejí děti se svými vedoucími na výpravu. Část výprav je jednodenních – výlety do přírody nebo třeba do zoo a část výprav je vícedenních – obvykle na různé skautské základny, odkud se pak vyráží na výlety do okolí. Celý skautský rok je ukončen táborem, který je dvoutýdenní nebo desetidenní. Tábor je vyvrcholením celoroční skautské práce a všichni si zde mohou vyzkoušet, co se na schůzkách a výpravách naučili.

Přihlášením do oddílu člen získává:
Dohled nad členem v průběhu družinových schůzek. Časopis- jednou za 2 měsíce. Úrazové pojištění
Co by měl člen oddílu plnit (na tuto stránku musí občas rodiče dohlédnout):
Docházet na družinové schůzky, výpravy a podobné akce s řádným vybavením (dle instrukcí získaných na schůzce).V případě nemoci čí jiného důvodu neúčasti dítěte na schůzce nebo výpravě, prosím omlouvejte vaše dítě vedoucímu- z důvodu bezpečnosti dítěte a technického zajištění akce.Účastnit se v maximální možné míře na výpravách a podobných akcích.

Cena – výdaje v průběhu roku:
Roční členský příspěvek zahrnuje registraci – děti mají nárok zdarma na časopis pro svou věkovou kategorii.Poplatky za výpravy se pohybují přibližně od 100 Kč za jednodenní výpravu (jízdné,vstupné) a cca 300 – 400 Kč u vícedenní akce (ubytování, doprava a strava, vstupy). Některé výpravy jsou zcela zdarma – výšlapy do okolí. Cena tábora- loni byla 1700 a 2200- záleží na délce tábora. Vybavení – je pár věcí, které se vyplatí v průběhu roku dítěti pořídit- pevné boty,batoh, spacák. Není potřeba utratit vysoké částky, ale pořídit vybavení, které vydrží i nějaký rok. Boty- 500 až 700 Kč, batoh 300- 500 Kč, spacák 700 Kč.Určitě se pořízené věci užije i mimo skaut. Většinu potřebných věcí lze najít i ve specializovaných skautských obchodech, případně v obchodech zaměřených na outdoor.Kromě tábornického vybavení je vhodné si pořídit skautský kroj- cca 600 Kč.

Registrace
Běžně probíhá v lednu až únoru. Letos bude změna.Výběr registrace proběhne ve 2 vlnách – I. do konce října 300 Kč, II. začátkem kalendářního roku 300 Kč.Dítě bude zaregistrováno až po uhrazení celé částky (je tak nastavena celorepubliková registrace a s tím se nedá nic dělat). Zaregistrování tak bude trvat celý rok- tedy od roku 2017 do roku 2018. Je snesitelnější uhradit polovinu částky, když dítě po půl roce ztratí zájem.Tato změna se týká i dětí, které v současné době již registrované jsou.
Chtěla bych poděkovat všem z Vás, kteří jakýmkoliv způsobem podporují činnost oddílu. I v tomto roce chceme požádat o sponzorské dary, které si můžete odečíst z daňového základu.Pokud máte nějaké přebytečné věci, které by se v klubovně uplatnily (papíry, pastelky,…) budeme za ně jen rádi.

Ke stažení: prihlaska-mladsiho-clena-2016